Скрипка - королева музики, так зазначено у всіх музичних підручниках і це правда. На скрипці можна заграти будь-яку музику від класики до сучасних композицій, як соло, так і в оркестрі, ансамблі тощо. ЇЇ звук зачаровує слухачів своєю красою.
У кожної скрипки, як і у людини, свій неповторний голос. Тембр її звучання залежить від якості інструмента, набору струн і рівня підготовки виконавця. Ідеальний збіг усіх умов народжує шедеври музичного мистецтва.
Заняття на скрипці сприяють розвитку багатьох позитивних якостей, а ще скрипка допомагає стимулювати роботу мозку. Цей факт був підтверджений вченими. При грі на скрипці формуються нові нейронні зв’язки, це зумовлено тим, що одночасно працюють дві півкулі головного мозку (що в повсякденному житті практикується досить рідко) перед виконавцем водночас виникає багато завдань: необхідно слідкувати за чистотою інтонації, контролювати дії обох рук, які виконують рухи різного характеру та ще й працюють у різних площинах.
Багато видатних людей вміють грати на скрипці, вони не ставили за мету бути професійними музикантами, а займалися для власного розвитку, тому що знали, що музика допоможе їм стати кращими в обраній ними професії. Наприклад, Альберт Ейнштейн з дитинства любив грати на інструменті, що, за його думкою, допомагало йому пришвидшувати розв’язання математичних задач.
На відділі працюють три викладачі та навчаються 33 учні.
Викладачі відділу постійно працюють над підвищенням свого професійного рівня: вдосконалюють педагогічну майстерність, беруть участь у науково-педагогічних конференціях та семінарах, вивчають методичну літературу, слідкують за вимогами сьогодення та новими методиками викладання.
Учні відділу є постійними переможцями Міжнародних, Всеукраїнських, регіональних та обласних конкурсів.
Викладачі та учні відділу беруть активну участь у культурному житті школи та міста.
Завідувачка відділу струнно-смичкових інструментів